ZOOM UYGULAMASI NEDİR ? PEKİ GÜVENLİMİDİR

Covid-19 nedeniyle ev ortamında çalışmaya geçen bir çok şirket toplantılarını video konferans uygulaması ile yapılıyor. Bu nedenle de canlı video toplantı uygulamaları da önem kazanıyor. Zoom uygulaması da bu nedenle en çok merak edilen video konferans programları arasında yer alıyor.

PEKİ ZOOM GÜVENLİ Mİ ?

Zoom, güvenlik kaygıları ile ilgili BBC’ye yazılı açıklamasında şunları söyledi:

“Zoom kullanıcı güvenliğini son derece ciddiye alıyor.

“En büyük mali hizmetler şirketlerinden, önde gelen telekomünikasyon sunucularına, hükümet dairelerinden üniversitelere, sağlık hizmetlerinden telefonla tedavi yöntemlerine kadar dünya genelinde 2000 kurum, kullanıcı, ağ ve veri merkezilerimizde güvenlik değerlendirmesi yapıp Zoom’u tercih etti.

“İngiltere Savunma Bakanlığı ve Ulusal Siber Güvenlik Merkezi’yle yakın temas halindeyiz ve ihtiyaçları olan belgeleri sağlamaya odaklanıyoruz.”

Zoom, İngiltere Siber Güvenlik Merkezi ve İngiltere Güvenlik Bakanlığı bu belgelerin ne olduğuyla ilgili ise bir açıklama yapmadı.

Siber danışman Graham Cluley de, “Zoom’un güvenlik açısından inişli çıkışlı bir geçmişi var. Kullanıcıların gizliliği, güvenliği konusunu yeterince ciddiye alıp almadıklarına dair soru işaretleri var” dedi.

Bir cevap yazın